Avenging Spider-Man #5

Öykümüz Avengers malikânesinde ekibimizin Captain America’nın eski çizgi romanlarına göz gezdirirken başlıyor. Ekip çizgi romanları beğenmediklerini belirttikleri sırada Captain America tarafından basılıyor. Sevgili Peter’ımızın çizgi romanları gördükten sonra Steve Rogers’la çok fazla ortak noktası olduğunu düşünüp onunla yakınlaşmaya çalışmasıyla devam ediyor hikâye.

Bu arada ekibimiz Serpent Society ekibinin peşine düşüyor. İkiye ayrılan takımda Captain America ve Spider-man Copperhead’in Peşine düşerken Wolverine, Spider-Woman, Red Hulk ve Hawkeye Anaconda ve Cottonmouth’ın peşine düşüyor. Spider-Man gevezeliği yüzünden Copperhead tarafından yakalansa bile Captain America onun yardımına koşuyor ve onu kurtarıyor. Diğer Takımında Anaconda ve Cottonmouth’u yakalaması ile ekibimiz Avengers malikânesine doğru yola çıkıyor.

Peter’ın Steve Rogers’ı tekrar çizgi roman yazmaya teşvik etmeye çalışması Captain america’ya olan saygısının ne kadar büyük olduğunu gösteriyor aslında. Öykünün sonunda ikisinin beraber oturup çizgi roman yazması aslında ikisinin ne kadar iyi anlaştığının bir göstergesidir. En kısa zamanda sizin de bu güzel dostluğu okumanız dileğiyle.

Bir cevap yazın