Kimdir bu Jean Grey?

Jean Grey, Marvel Evreninde yaşayan bir süper kahramandır. Marvel Girl ve ardından Phoenix takma adlarını kullanan Jean Grey, en çok X-Men karakteri olarak bilinir.

Jean Grey

Süper Kahramanlar Phoenix Corps The Twelve X-Factor | takma_adlar = Redd Dayspring, Marvel Girl, Phoenix, Dark Phoenix, White Phoenix of the Crown  Telepati, Telekinezi, Phoenix Gücü sayesindeUzay ve zaman içinde yardımsız yolculuk edebilir,<br/>ancak hayalgücünün sınırlayabildiği büyüklüklerde enerjiyi beyin gücüyle manipüle edebilir.

Jean Grey, Marvel Evreninde yaşayan bir süper kahramandır. Marvel Girl ve ardından Phoenixtakma adlarını kullanan Jean Grey, en çok X-Men karakteri olarak bilinir. Yazar Stan Lee ve sanatçı Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. İlk olarak Eylül 1963`te “The Uncanny X-Men“ #1 ile ortaya çıkmıştır.

O doğduğundan beri bir mutant özelliği olarak telekinezi ve telepati özelliğine sahiptir. Özelliğinin ilk olarak aktif olduğu zaman, yakın arkadşına bir arabanın çarpacağını öğrenmesidir. O her zaman kötü şeyleri öğrenebileceği için üzgündür, çok mutlu anlarında bunu unutur. Yetişkin olduğunda anlaşılır ve paylaşmacı bir kişiliğe sahiptir. Ancak Jean, “Omega-Seviye mutant“ ve psişik sınırsız “Karanlık Phoneix Gücü“ne sahip olduğunda değişikliğe uğramıştır.

X-Men` de en yakın oldukları Profesör X, Storm, Wolverine sonradan evlenceği ve onu en yakın erkek arkadaşı olarak gördüğü Cyclopstur.

Geçmişi

Jean Grey, `Dr. John Grey` ve `Elaine Grey`in kızlarıdır. `Sara Grey` adında bir kızkardeşi vardır. X-Men`e katılmadan önce New York`taki  `Annandale-on-Hudson` kasabasında yaşamaktadırlar.

Jean ailesinde mutant özelliğine sahip tek kişidir. (Jean`ın erkek ve kız yeğeni, `Joey` ve `Bailey”in mutant özelliği sonradan ortaya çıkacaktır.) İlk özelliği ortaya çıktığında 10 yaşındadır. Erkenden öğrenceği bu olay en yakın arkadaşına, `Annie Richards”‘a araba çarpacağıdır. Arkadaşı kurtulur ve Jean önceden araba çarpacağını anlattığında, arkadaşı bunların yalan olduğunu düşünür ve inanmaz. Ancak Annie`nin hafızasında bir bağlantı kurar, ve öldüğünü anlar. Jean üzüntüden travma geçirir. Arkadaşının ölümü nerdeyse Jean`ın da nerdeyse ölümüne neden olacaktır. Jean onun sorumluluğunu üstlenir, aklına geldikçe kötü bir düşünceye kapılır.

Jean`ın ebeveynleri onun özelliklerini birçok uzmana sormuştur, ama onun varlığını hisseden uzman Profesör Charles Xavier yardım edebilmiştir.

Bir cevap yazın