Marvel Dizileri

1 – IRON FIST

Danny Rand, doğu dövüş sanatlarındaki büyük yeteneklerinin yanı sıra mistik evrenden Chi enerjisine odaklanarak gücünü, hızını, reflekslerini ve dayanıklılığını arttırabilen, bu enerjiyi yumruğunda toplayarak Iron Fist yumruğunu ortaya çıkarabilen bir nevi süper kahramandır. Rand, 15 yıl ortalıkta görünmez fakat bir gün aniden saklandığı yerden çıkarak New York’a geri dönmeye karar verir. Geri döndükten sonra ise bir seçim yapmak zorunda kalır. Zira ailesinden miras kalan büyük bir şirket başkalarının eline geçmiştir. Normal bir insan olarak yaşayıp şirketi ele geçirenler karşısında hakkını iddia etmek veya özel yeteneklerini bırakmayıp Demir Yumruk olarak sahip olduğu görevlere devam etmek arasında kalacaktır. Zira bıraktığı New York artık eskisi gibi değildir.

 

 

 

2 – PUNISHER

Frank Castle, Amerikan ordusunda görev yapan başarılı bir deniz piyadesidir. Çok iyi bir asker olduğu gibi aynı zamanda da bir aile babasıdır. Ve maalesef Frank, hiçbir adamın tatmaması gereken bir tecrübeyi tadar: Tüm ailesi kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürülür! İşte, tam da bu noktada Frank Castle, ailesinin intikamını almak için tam bir ölüm makinesine dönüşür ve Punisher olarak anılmaya başlar. Ailesinin ölümünden sorumlu olduğunu düşündüğü herkesi teker teker bulup öldüren Frank, ismini değiştirerek emeklilik hayatını yaşamaya başlar. Fakat bu çok uzun sürmeyecektir ve zaman geçtikçe yaşanacak gelişmeler Punisher’ın sahalara dönmesine zemin hazırlayacaktır.

 

 

 

3 – THE DEFENDERS

New York’u ele geçirmek isteyen El Organizasyonu, yıllardır beklediği bir gücü ele geçirince durdurulamaz hale gelir. En büyük hayallerine ulaşmak için New York’u yok etmeyi amaçlayan El Organizasyonu’nu durdurmak için 4 süper kahraman bir araya gelirler. Yalnız başlarına yeterince güçlü olmadıklarının farkına varan Daredevil, Iron Fist, Luke Cage ve Jessica Jones güçlerini birleştirerek El’e karşı koymaya başlarlar. Hepsi birbirinden farklı gözükse de amaçları ortaktır.

Bir cevap yazın